Başarının Sırrı

Başarının Sırrı

Başarının Sırrı

2018 – 2019 Eğitim – Öğretim yılının başlamasına az bir zaman kaldı. Bu süreç içerisinde veliler ve öğrenciler eğitim maratonuna başlayacaklar. Evet Veliler dedim değil mi? Öğrencilerle birlikte ebeveynleri de bu maraton koşusuna katılıyorlar. Tabiki bu süreç bir hayli zor ve uğraş verici. Okul mu ararsın, öğretmen mi ararsın, destek için özel ders mi ararsın, sınavlarda başarılı olmak için bu maratonda imkan dışına bile çıkıldığını biliyoruz.

Ne yazık ki bu maratonda başarılı olan da oluyor başarısız olanda. Burada başarının sırrını iyi bilmek ve anlamak geçiyor tabiki en önemlisi uygulamak. Bu SIR nedir? Bu sır etkili ve verimli çalışmaktan geçiyor. Ya Hocam klişe söz bunlar artık diyebilirsiniz. Klişe sözler bir zaman sonra hayatınıza anlam ifade ediyor olmasın?

Gelelim Bu Sırrı nasıl çözeceğiz?

Bu sırrı çözmek her öğrencinin harcı değil. Sabırlı ve istekli bu yolda hedef koyan, emekleyen, adım atan, yürüyen değil koşan bir yarışçı gibi olmalı desem herkes diyecek ki; “Hocam yarış atımıyız biz?” hayır tabiki değilsiniz. Hedefe ulaşmak için çaba sarfetmek, bir nevi koşmak gerekiyor gençler! Fakat bu koşuyu anteramanlı yapmak gerekir. Bodoslama koşmak insanı yorar. Eğer siz öğrenciler derslerinize plan ve program dahilinde çalışırsanız anteramanlı olacaksınız ki bu da başarıya gitmeye koşuyu sağlıklı bitirmeye, yorulmadan hedefinize ulaşmanıza neden olacaktır. Başarının sırrı sizdedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Etiketler: , , 751 views